Prečo musí prísť revolúcia

Autor: Sebastián Makó | 15.1.2014 o 20:28 | Karma článku: 10,74 | Prečítané:  1452x

P { margin-bottom: 0.21cm; } Dnes keď som čítal rozhovor s pánom Vitkovičom som si uvedomil, že revolúcia o ktorej som ja dlhodobo presvedčený musí prísť. Neviem a netuším akú konkrétnu podobu by mala mať táto revolúcia a ani čo prinesie. No som presvedčený, že len kompletná zmena systému by ešte mohlo pomôcť Slovensku pred tým než stratí úplne šancu dostať sa z problémov, v ktorých sa nachádza.

P { margin-bottom: 0.21cm; }

Momentálne je podľa mňa najväčší problém, s ktorým Slovensko zápasí apatia samotných ľudí. Nechuť a nezáujem o to čo sa deje v politike, čiže o to čo sa deje s nimi samotnými. Povedať, že vás politika nezaujíma je hlúposť pretože potom vás nezaujíma vec, ktorá vás do značnej miery ovplyvňuje. Táto apatia však bola vytvorená zámerne politikmi, ktorí určite nepotrebujú aby sa ľudia zaujímali o to ako veselo tunelujú štát, rozkrádajú čo sa dá a a ešte sa na nás prihlúplo smejú z billboardov. Následne na to sa my postavíme k urnám a tajne dúfame, že sme si zvolili toho správneho...

 

Ľudia pravica či ľavica to je jedno, toto pomenovanie je len zástierka v skutočnosti sú všetci rovnakí. Ide im o svoje blaho o svoj zisk a keď sa blížia voľby tak im ide aj o voliča aby mohli dlhšie ostať pri koryte. Potom skončia voľby ľudia si ticho sedia doma pred telkou a počúvajú ako jeden ľavicový politik osočuje pravicového, teda aspoň na obrazovke a v zákulisí a tíško smejú na našej hlúposti a a tom, že im to dovolíme.

 

Teraz si prečítate prvé odstavce a poviete si oukej chlapec má pravda ale defacto nepovedal nič nového. A ja sa teraz pýtam ja každého jedného z vás, ktorí prečítate tento blog, vo vás to vôbec nevrie? Vo mne osobne to vrie už dlhšiu dobu lebo ma nebaví sa prizerať na to ako ma politici pripravujú o dôchodok, o prácu, spoplatňujú čo sa dá a pitom sami bohatnú neuveriteľným spôsobom a s nimi pár vyvolených. Predsa nechceme aby sa na Slovákov spomínalo ako na národ hlupákov ktorí verili manipulátorom, na národ ktorý zanikol v svojej nemohúcnosti a apatii voči sebe samému.

 

A prečo práve revolúcia? No jednoducho preto, že nič iné nepomôže. Veriť iným alebo ďalším, že to zmenia by bolo chybou. To my samy to musíme zmeniť, tým že začneme konečne kriticky myslieť a uvedomíme si, že už nechcem byť len divákmi v tejto špinavej hre. Je len na nás či to zmeníme a kedy to zmením, ale nemôžme to zmeniť kým každý nezačne sám od seba a neuvedomí si, že zmena je potrebná. Ľudia vymažte zo svojej hlavy Fica, Dzurindu, Mečiara, a im podobných nikdy im nezáležalo na nás a spomente si na ľudí, ktorí skutočne bojovali za slobodu slovenského národa síce to bolo už dávno ale ešte stále nám môžu ísť príkladom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?